Česká tenisová naděje podporuje MDA RIDE

Patnáctiletý tenista Andrew Paulson a mistr Evropy ve čtyřhře do 14-ti let z roku 2015, se v uplynulém roce vyšplhal v žebříčku ITF Juniors z 1652. až na 580. místo. Na turnajích ITF v Sofii, Milánu nebo Milovicích skončil ve dvouhře v kategorii do 16 let ve čtvrtfinále a třeba turnaje ŽLTC Cup v Brně (dvouhra) a Bohdan Tomaszewski Cup ve Varšavě (čtyřhra) dokonce vyhrál. V Dubaji pak postoupil do finále čtyřhry, kde nakonec se svým finským partnerem podlehli až španělské dvojici.

Mezi jeho dosavadní velké tenisové úspěchy patří kromě zmíněného vítězství ve čtyřhře na Mistrovství Evropy jednotlivců 2015 v Plzni například i vítězství ve dvouhře i čtyřhře na mezinárodním turnaji Tennis Europe 2015 hráčů do 14-ti let v lotyšském Liepaie. Andy, jak mu všichni říkají, pravidelně nastupuje v juniorské kategorii za klub TK Sparta Praha, jehož dlouhá historie se začala psát v roce 1905. Stejně dlouhý je i seznam vynikajících hráčů a hráček, kteří zde působili i množství mladých talentů, kteří odtud nacházeli cestu na světovou scénu. Když má štěstí, může si zatrénovat s některým z českých reprezentantů jako například Radek Štěpánek, Lukáš Rosol, sestry Karolína a Kristýna Plíškovy a další.

Tenis hraje již od svých tří let a díky své píli a cílevědomosti se dostal letos již na 385. místo. A chce zabojovat ještě více a dostat se mezi 150 nejlepších juniorů na světě. Nejbližší březnové týdny stráví na mezinárodních turnajích ITF Juniors v Uzbekistánu - v Taškentu a Namanganu - mezi nimiž ještě zvládne Halové Mistrovství ČR ve Frýdlantu nad Ostravicí. Ročně takto absolvuje kolem dvacítky větších či menších turnajů. Mezitím tréninky, domácí soutěž, hostování v německém klubu a samozřejmě studium na gymnáziu v Praze.

Andy se těší na setkání s kluky z Parent Projectu a, pokud mu to nabitý program dovolí, rád by si přijel zahrát v květnu do Nové Paky boccii. Je nám ctí zařadit Andyho mezi Tváře MDA RIDE po bok dalších (dospělých) známých osobností, které pomáhají a podporují MDA RIDE. Držíme mu palce, aby jednou byl slavnější a úspěšnější než jsou dnes Tomáš Berdych anebo Petra Kvitová.