Desítka začne už v pátek Koncertem pro MDA RIDE!

Jubilejní 10. charitativní akce MDA RIDE se koná v sobotu 16. června od 9:30 hodin na Václavském náměstí v Praze. Tato největší motocyklová charitativní akce v České Republice je spojená s veřejnou sbírkou, jejíž výtěžek používá spolek MDA RIDE na individuální pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií, které sdružují Asociace muskulárních dystrofiků v ČR a Parent Project, a také na podporu činnosti těchto organizací. Během svých prvních devíti let spolek věnoval již 4 846 834 Kč a pomohl financovat 264 projektů.

Akce je určena široké veřejnosti, zejména pak rodinám s dětmi a mladým lidem. Všichni návštěvníci se mohou nechat vyfotografovat na motocyklu Harley-Davidson a speciálně pro ženy bude v provozu kadeřnický salon. Během akce se bude dražit krásná košile v designu Harley-Davidson, opět vlastnoručně podepsaná legendárním Willie G. Davidsonem, motocyklovým návrhářem a bývalým senior vice presidentem & chief styling officerem společnosti Harley-Davidson Motor Company. Dále pak bude slavnostně pokřtěna nová kniha Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií.

O pohodovou atmosféru se postará série koncertů a vystoupení. Pražská rocková kapela Strahov zahraje hard rock ze sedmdesátých let. Petr Vondráček a kapela Lokomotiva vzdají hold klasickému rockandrollu. A nakonec se můžeme těšit na Tram 69, pravděpodobně nejlepší evropskou eventovou kapelu. Skvěle se také pobavíme při show krále hudebních imitátorů Vladimíra Hrona nebo originálním tanečním vystoupení babaletek z Radonic. K vidění bude spousta krásných motocyklů Harley-Davidson a dalších značek a neméně zajímavé výstavky automobilů Ford Mustang a amerických veteránů.

Hlavním bodem programu je tradiční Spanilá jízda Prahou, která odstartuje ve 14:00 hodin. Této společné vyjížďky jezdců na motocyklech všech značek a velikostí se účastní nemocní svalovou dystrofií ve vozech partnerů jako třeba Mustang Riders Club a 1st Veteran US Car Club Praha. Trasu Spanilé jízdy Prahou si můžete stáhnout zde.

V předvečer akce, tedy v pátek 15. června zveme všechny od 18:00 hodin na Václavské náměstí v Praze na Koncert pro MDA RIDE. Headlinerem je kapela Queenie, jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel a absolutní světová špička svého žánru, která vystoupí od 21:00 hodin. Dále zahrají kapely Strahov a Tram 69.