Devítka je úspěšně za námi

V pořadí již devátý ročník dobročinné akce MDA RIDE na podporu lidí se svalovou dystrofií proběhl v sobotu 17. června opět na Václavském náměstí v Praze.

Ve 13:45 celé náměstí sledovalo start Spanilé jízdy Prahou, tradiční vyjížďky, které se účastní nemocní svalovou dystrofií. Vyjížďky, která rozhodně není bezstarostná. Svalová dystrofie je totiž široký termín pro označení nevyléčitelných genetických onemocnění svalstva, které oslabují pohybový aparát a brání pohybu a pro něž je charakteristické progresivní ochabování svalstva, defekty svalových bílkovin a odumírání svalových buněk a tkání. Tato nemoc zůstává nevyléčitelnou a nedá se ničím zastavit. Komplexní lázeňská léčba, pravidelná rehabilitace a správné vybavení jí ale na čas přibrzdí. Péče o takto nemocné je pro rodiče velmi náročná psychicky i finančně. Ale, co když se mezitím podaří lék nalézt?

Každoroční akce, jejíž výtěžek (dobrovolné příspěvky návštěvníků do sbírkových kasiček, prodej výrobků s logem MDA RIDE a příspěvky od sponzorů) putuje přímo na konkrétní potřeby nemocných lidí sdružených v Asociaci muskulárních dystrofiků v ČR a Parent Projectu, se již ujala nejen mezi jezdci na motocyklech všech velikostí a značek, ale i mezi širokou veřejností. Návštěvníci si po celý den užívali spoustu hudebních vystoupení. Zahrál jim Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva a skupiny Strahov, Eddie Stoilow či Tram 69. Na podiu a kolem něj se střídali s Vladimírem Hronem, fantomem opery Marianem Vojtkem nebo radonickými Babaletkami a rytíři Templu na koních. Návštěvníci se také mohli nechat vyfotografovat na motocyklu Harley-Davidson, na vozidle Briggs & Stratton Flyer z roku 1919 a ti odvážnější také s Predátorem. Pro všechny pak byla připravena výstavka automobilů Ford Mustang členů Mustang Riders Clubu, výstavka amerických veteránů členů 1st Veteran US Car Clubu Praha, mnoho krásných motocyklů Harley-Davidson a jiných značek a také mnoho dalších zajímavostí na stáncích dalších partnerů. Oliver Shokouh, majitel dealerství Harley-Davidson v Glendale v Kalifornii a zakladatel a předseda americké Love Ride, věnoval jednu vlastnoručně podepsanou košili v designu Harley-Davidson a SAS Radisson Blu Alcron hotel pak voucher na večeři v michelinské restauraci a nocleh v pokoji Junior Suit pro dvě osoby nejvyšším nabídkám v dražbách přímo na místě.

Dnes je MDA RIDE je největší motocyklovou charitativní akcí v České Republice, jediným takovýmto projektem v Evropské Unii a (po švýcarské Love Ride) druhým v Evropě. Za prvních osm let se podařilo získat 3 792 508 Kč ve prospěch pacientů se svalovou dystrofií. A v letošním devátém ročníku jsme přidali dalších rekordních 1 157 600 Kč. Děkujeme všem sponzorům, partnerům i individuálním dárcům za jejich podporu.

Děkujeme všem dobrovolnicím i dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc s přípravou a organizací letošní 9. MDA RIDE. Bez vás se MDA RIDE neobejde:
Ambrožová, Radka
Auředník, Jiří
Bitter, Michal
Čudová, Zoja
Dunajová, Silvie
Dvořák, Jiří
Dvořáková, Mirka
Dvořáková, Jana
Elsner, Martin
Forst, Petr
Forstová, Jana
Forstová, Lenka
Hlaváčová, Erika
Honc, Michal
Hruban, Milan
Chlumská, Martina
Jelínková, Věra
Jeřábek "Harlejíček", Tomáš
Kabíčková, Romana
Kadeřábek "Káďa", Josef
Kadeřábková, Hana
Kafka, Libor
Kalach, Petr
Kalcovský, Josef
Kameníčková, Sabina
Koblížek, Jan
Kodymová, Eliška
Kodymová, Olina
Kotíková Eliška
Koppová, Míša
Korba, Pavel
Kutáček, Milan
Kyralová, Alena
Likešová, Jana
Lukešová, Petra
Mík "Komár", Jiří
Moravčíková Zuzana
Mráčková, Lenka
Nápravník, Roman
Nápravníková, Martina
Ouška, Tomáš
Pavlík, Radek
Peluhová, Věra
Perglová, Lucie
Poledna, Ladislav
Polednová, Ludmila
Roll, Jiří
Romančuková, Petra
Ryšavá, Magda
Sedlický, Richard
Sedlická, Jana
Sokolová, Dáša
Somyková, Marta
Staňková, Eva
Suchá, Betty
Suchá, Monika
Svobodová, Marcela
Šimek, Karel
Šindelková, Jana
Šurychová, Silvie
Tikovská, Iveta
Tomas, Jindřich
Trejtnarová, Eva
Vantuch, David
Vinárčik, Matej
Zábal, Marek
a další.