Florbalové utkání pro MDA RIDE

Za kolébku florbalu je všeobecně považována Skandinávie. Velkého rozkvětu se florbal dočkal ve Švédsku, kde se v roce 1996 konalo první Mistrovství světa ve stockholmské Globen aréně, u nás díky lednímu hokeji dobře známé. Švédsko i nadále udává směr ve vývoji dnešního florbalu, který se pro svou nenáročnost a atraktivitu brzy zabydlel i u nás a je čím dál populárnější.

ACEMA Sparta Praha je tradiční florbalový klub, který byl založen v roce 1993, v samých počátcích florbalové historie v České republice. V lednu 2018 tedy florbalová Sparta oslaví 25 let. Začínali jako parta spolužáků ze střední školy. Dnes jsou profesionálně řízenou organizací, pod kterou sportuje více než 500 sportovců a sportovkyň a jejíž vizí je sportovní i osobnostní rozvoj dětí, ze kterých chce vychovávat špičkové sportovce a silné osobnosti. Chtějí, aby se děti nejen naučily dobře florbal, ale také to, aby pro ně Sparta byla i něčím víc, než jen místem, kam dochází na tréninky.

V naší snaze o co největší záběr propagace myšlenky MDA RIDE se spojujeme s florbalovou Spartou, která se stává novým Partnerem MDA RIDE. Tým ACEMA Sparta Praha odehraje v neděli 10. 12. 2017 od 17 hodin své domácí utkání Tipsport Superligy florbalu proti týmu itelligence Bulldogs Brno jako Utkání pro MDA RIDE. V průběhu celého večera budeme mít možnost zajímavou formou představit myšlenku a činnost MDA RIDE a tím napomoci při shromažďování finančních prostředků na pomoc lidem se svalovou dystrofií. Během přestávkového programu diváci uvidí například rozhovor s Káďou moderovaný Michalem Veberem nebo exhibiční florbalové utkání kluků z Parent Projectu.

Ale to není všechno! Jako poděkování dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc a sponzorům za jejich velkorysou finanční podporu zve Výbor MDA RIDE na utkání všechny přátele a podporovatele, sponzory a partnery MDA RIDE. Rádi ve Sparta Aréně v Praze 9 na Podvinném mlýně na utkání pro MDA RIDE uvidíme kohokoliv, kdo má k MDA RIDE vztah. Zástupce sponzorů, partnerů, lidi, kteří pomáhají při akci MDA RIDE a hlavně kluky a jejich rodiče z Parent Projectu a samozřejmě členy Asociace muskulárních dystrofiků v ČR.

Byli bychom nejraději, kdybyste dorazili úplně všichni :) Připravili jsme pro vás nevšední zážitek. Všichni si přejeme, aby se naše spolupráce s florbalovou Spartou dále rozvíjela a pomáhala v rozšiřování skupiny přátel a podporovatelů MDA RIDE.