Forbes oslavil 7 let slavnostní aukcí

Forbes pro charitu vydražil 5,4 milionu korun a MDA RIDE byla u toho. V krásném prostředí Rudolfína proběhl 21. listopadu exkluzivní galavečer za přítomnosti významných byznysmenů, zajímavých lidí Česka a tváří z obálek časopisu Forbesu. Časopis Forbes totiž oslavil 7 let na českém trhu a tyto oslavy spojil s myšlenkou pomáhat potřebným. Během filantropického večera se uskutečnila dražba vybraných předmětů na dobročinné účely - a to pod taktovkou šéfredaktora, moderátora večera a nyní i Tváře MDA RIDE, Petra Šimůnka.

Hned dvě úvodní aukce byly věnovány nadačnímu fondu Be Charity Barbary Nesvadbové, který sbírá peníze na pomůcky pro spinální jednotku FN Motol profesora Pavla Koláře. Dárcem prvního dražebního předmětu se stal fotbalista Tomáš Rosický, který sice v sále chyběl, poslal ale videozdravici a k ní i podepsané poslední reprezentační kopačky z mistrovství Evropy ve fotbale. Ty díky vítězi aukce, vlastníku společnosti Rosso Steel Josefu Šmídovi, vynesly 300 tisíc korun. Druhá dražební položka, obraz Poslední večeře od Pavlíny Saudkové kolorovaný samotným Janem Saudkem, nejvíce zaujala miliardáře Marka Dospivu z Penty, který tak v této aukci přispěl 350 tisíci korunami.

Následující aukce byla z našeho pohledu ta nejdůležitější z celého večera. Nedražil se předmět, nýbrž zážitek. Aukční položkou totiž byl vyhlídkový let unikátním strojem Lockheed Electra 10A, kterým na svá obchodní jednání s celým managementem po celém světě létal Jan Antonín Baťa. Zástupce MDA RIDE Josef “Káďa” Kadeřábek představil na podiu činnost spolku a společně s druhým zástupcem Tomášem Ouškou očekávali výsledek dražby. Po velké bitvě se nakonec s pilotem Nikolou Lukačovičem, bratrem miliardáře a zakladatele Seznam.cz Iva Lukačoviče proletí majitel stavebnin DEK Vít Kutnar, který zvítězil a přispěl MDA RIDE 650 tisíci korunami. Ihned po dražbě se k němu ale spontánně přidali další tři lidé, kteří za možnost letět v desetimístném letounu dohromady zaplatí 1,5 milionu korun. Tato částka se tak ve finále rozdělila mezi všech pět neziskových projektů.

Další aukce byla věnována obraně naší svobody, kterou mají za úkol kontrolovat média jakožto hlídací psi demokracie. Jeden takový projekt vznikl pod Ústavem nezávislé žurnalistiky, přesněji nezávislé médium Hlidacipes.org. To získalo díky ryze české a nejtišší sekačce na trávník na světě s elektrickým pohonem Swardman Electra, speciálně vyrobené ku příležitosti výročí 100 let republiky, 450 tisíc korun. Vítězem aukce se stal majitel společnosti Alcaplast František Fabičovic.

Následovala dražba druhého zážitku v pořadí, tentokráte za velkou louží. V současné době nejúspěšnější český basketbalista Tomáš Satoranský pozval dražitele do svého domovského Washingtonu, kde nyní hraje. Vítěze provede tamní halou, a ještě bude mít možnost na vlastní oči sledovat zápas tamních Kouzelníků dle vlastního výběru. Aukce nakonec vynesla rovný milion korun, který poputuje Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové, pomáhajícímu dětem, které se dostaly do dětských domovů, vyrovnat se s předešlými traumaty. Výtěžek zařídili hned dva byznysmeni: investor Michal Mička z C2H a Milan Kratina z Accolade. Na závěr večera byla dražba pianina Republika od Petrofu, které vzniklo opět u příležitosti oslav 100 let republiky. V napjaté aukci si jej nakonec odnese již zmiňovaný Marek Dospiva, který tak milionem korun přispěje na Základní a mateřskou školu Trivium Plus v Dobřanech.

Jako třešnička na dortíku pak přišla ještě jedna zpráva. V tajné dražbě večera bylo za 30 000 korun vydraženo pro MDA RIDE unikátní pero CROSS PEERLESS FONDERIE 47 vyrobené ze součástek slavného Kalašnikova. Výsledná částka z celého galavečera, která byla vydražena pro MDA RIDE je 980 000 korun.