Love Ride - Velký bratr v Americe

Cesta Love Ride začala už v roce 1981 a pro všechny zúčastněné to byla opravdu ta nejpozoruhodnější jízda. Nikdo neočekával, že se stane největší jednodenní motocyklovou charitativní akcí, jakou kdy svět viděl. Nebo, že by vytvořila tolik vzpomínek a dotkla se tolika životů. Motorkářská charitativní akce! Kdo to kdy viděl? Love Ride, založená prodejcem Harley-Davidson of Glendale, Oliverem Shokouhem, od té doby získala více než 25 milionů dolarů pro organizace jako Muscular Dystrophy Association (MDA), United Service Organization (USO), Autism Speaks, a také Glendale Community College nebo projekt Wounded Warrior.

Inspirace vlastně přišla z firmy Harley-Davidson Motor Company, když se stala oficiálním sponzorem sdružení Muscular Dystrophy Association. Oliver Shokouh, mladý majitel rozvíjejícího se dealerství v Glendale, CA, si myslel, že charitativní akce by byla dobrá myšlenka a začal velmi jednoduše s motorkářským karnevalem, který se konal hned za jeho malou prodejnou a získal prvních 1500 dolarů pro MDA. Fungovalo to. Nikdo si nebyl příliš jistý, že se motorkáři zúčastní charitativní akce. Teď už to ale bylo jasné. Rok poté získal 3000 dolarů - zdaleka ne tolik, kolik by Oliver chtěl. V roce 1984 změnil koncept své akce. Nebyla by to jen nějaká akce, na kterou byste přijeli. Samotná jízda by byla součástí akce. Věci se staly mnohem složitějšími. Muselo se zapojit více lidí a s málo penězi v ruce to musela být práce z lásky.

Přátelé zavolali přátelům a s nejlepším duchem a záměry se zrodila Love Ride. Podporu jim poskytly známé osobnosti s dobrým srdcem. Peter Fonda vystoupil s prvním veřejným oznámením o činnosti Love Ride. Robby Krieger, známý kytarista The Doors, předvedl virtuózní představení. Dokonce i samotný Willie G. Davidson si vyjel. Účast vzrostla. Dne 11. listopadu 1984 se na Love Ride 1 objevilo více než 500 báječných účastníků. Potom se Jay Leno, který v té době byl známým komikem, stal Grand Marshallem. Jay později převzal pořad Tonight Show a ovládl americký éter. Byl jedním z hlavních postav Love Ride. Všechno se stále zvětšovalo. Desátým rokem překročila Love Ride hranici milionu dolarů. Bylo to úžasné množství peněz na motocyklovou charitativní akci. Ještě úžasnější je, že to pokračovalo další dvě desetiletí. Celkově Love Ride získala více než 25 milionů dolarů pro důležité celonárodní a lokální případy. Festival Love Ride se stal největší a nejdéle pořádanou jednodenní motocyklovou charitativní akci na světě.

Zatímco Love Ride 32 byla poslední Love Ride, jak ji po všechny ty roky známe, samotná nadace Love Ride Foundation pokračuje v charitativní práci ve prospěch dětí ze sociálně slabých rodin a amerických veteránů. Takže zůstaňme na příjmu a čekejme na další oznámení.