Michal „Indi“ Dokoupil, nová Tvář MDA RIDE

Michal „Indi“ Dokoupil je motocyklový závodník, který si plní své road racingové sny, když to dotáhl ze  Dvora Králové nad Labem až k pravidelné účasti na Isle of Man TT.

Společně se svojí přítelkyní a týmovou kolegyní Veronikou Hankocyovou jsou jezdci svého vlastního malého závodního týmu Indi Racing Team. Týmovou jedničkou je „Indi“, který jezdí jezdí ma motocyklu Yamaha YZF R6 Supersport spec. 132 hp. Do závodu Tourist Trophy na ostrově Man nastupuje v obou nejsledovanějších třídách, Superbike i Supersport, a závodí s těmi největšími hvězdami road racingu. Na některých dalších závodech pak jezdí i třídu Supertwin. Nedávno se „Indi“ a Veronika podíleli na vzniku filmu pro televizi BBC s názvem Road Riders z prostředí závodů na přírodních okruzích v Irsku. Určitě se podívejte - ve třetí epizodě je uvidíte.

Letos má „Indi“ v plánu zúčastnit se jednoho okruhového závodu, Jarní ceny Brna od 6. do 8. dubna, šesti road racingových závodů v Cookstownu, Tandragee, Armoy a Ulster GP (Sev. Irsko), 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích, Zlatého Kahance v Těrlicku a také dvou závodů Tourist Trophy na ostrově Man, tedy Isle of Man TT a ManX GP.

Heslem jejich týmu, který jde již do desáté sezony, je „Pokud nemůžeš dělat skvělé velké věci, dělej skvěle maličkosti“. Sám „Indi“ jde určitě příkladem, protože se zúčastní a podporuje různé charitativní projekty. Jsme rádi, že se stane také novou Tváří MDA RIDE, a trochu nám pomůže v naší snaze o propagaci myšlenky a činnosti MDA RIDE. Prozatím „Indimu“ a celému týmu přejeme úspěšnou sezónu a kolama dolů.