Pracovní návštěva ve Švýcarsku

Členové výboru MDA RIDE navštívili 7. května 25. ročník Love Ride Švýcarsko, která se obvykle koná první květnovou neděli, tedy výroční Love Ride 25. Love Ride Švýcarsko, která je vzorem pro naší českou MDA RIDE, je největší charitativní akcí švýcarské motorkářské scény.

Dosažený výnos z Love Ride Švýcarsko jde plně ve prospěch osob nemocných svalovou dystrofií a zdravotně postižených osob. Na největší akci svého druhu v Evropě jsou srdečně vítáni hosté na motocyklech všech značek, stejně jako návštěvníci bez motocyklu a rodiny s dětmi. Motorkáři svými dary podporují lidi nemocné svalovou dystrofií a také projekty, které tělesně postiženým poskytují větší mobilitu a tím lepší kvalitu života. Ústředním prvkem Love Ride je pak společná vyjížďka motorkářů s lidmi nemocnými svalovou dystrofií a zdravotně postiženými. Love Ride je sice záležitostí švýcarské scény kolem značky Harley-Davidson, nicméně je přístupná všem jezdcům jakýchkoliv značek motocyklů.

Jako Love Ride Eagle (vyslanec Love Ride) zvala tentokrát návštěvníky na tento den solidarity jménem všech lidí s onemocněním svalů nebo zdravotním postižením 15-letá dívka Janine Meier. Stejně jako na naší MDA RIDE, i na Love Ride je vítán každý - mladý, starý, velký nebo malý - a v bohatém programu si všichni mohou něco najít. Jen rychlý přehled: Stunt-Show, Bike-Show s cenami pro nejhezčí motocykly, výstava Bikes & Stuff, hokej na elektrických vozících, cirkus a dětské hry nebo různé jiné atrakce jako třeba akrobatická vystoupení vrtulníků nebo letadel. A samozřejmě Ride-out, 61 km dlouhá vyjížďka, které se může účastnit Janine i všichni ostatní návštěvníci se zdravotním postižením, a to na motocyklech s postranním vozíkem a trojkolkách. Přítomní si po celý den užívali také spoustu hudebních vystoupení. Zahrály jim domácí rockové skupiny Urs Matravers, Red Lizard, Posh a Callaway a také německá rock ’n’ rollová formace Boppin’B.